Рукави захищають зерно від снігу, дощу, ультрафіолетового випромінювання та перепадів температур. Рукав герметично закривається, а завдяки диханню зерна рівень вуглекислого газу підвищується, що призводить до уповільнення життєдіяльності зерна та організмів.

Використання рукавів для зберігання зерна можна розглянути в тих випадках, коли потужність сушарки низька та зерноток "завалений", або якщо немає можливості розмістити зерно на складі. Також цей буде цікаво господарствам, які не мають своїх складів і зберігають зерно на елеваторі.

 

Плюси застосування рукавів для зберігання:

Головний плюс – низька вартість.
Не потрібно робити капітальних вкладень. Необхідно порівнювати витрати на доставку та зберігання на елеваторі/складі та витрати на придбання необхідного обладнання для зберігання в рукавах, тому в більшості випадків найкраща економіка від рукавів виходить у великих господарств з великими обсягами зерна.

Коли у вас не вистачає складських приміщень, а зерно потрібно зберігати понад 6 місяців. Зберігати в рукавах короткий час недоцільно.

 

Незалежність від погоди.

Більше гнучкості та свободи при збиранні врожаю – можна і з підвищеною вологістю прибирати та не чекати у черзі на елеватор, при необхідності оперативно вирішити проблему дефіциту площ зберігання тощо.

 

Мінуси:

  • Порушення цілісності рукавів гризунами і птахами, в результаті якість зерна, що зберігається, сильно страждає.
  • У дощову погоду складно здійснювати відвантаження врожаю в рукав, якщо він не розташований на майданчику з твердим покриттям.
     


Технологія закладання зерна на зберігання в рукавах:

 

Як майданчик для зберігання, вибирається ділянка в полі з невеликим ухилом, щоб дощова вода не застоювалася. Ділянка вирівнюється, забирається зайва рослинність, розрівнюються дрібні перепади. Якщо майданчик нерівний, то є ризик нерівномірного розподілу зерна всередині мішка. Це може призвести до накопичення вологи, конденсату, і, в результаті, до розвитку спор грибів та процесу самозігрівання зерна.

Важливо, щоб місце, де рукав було чисте, без гілок, гострого каміння та іншого, що може пошкодити рукав, оскільки матеріал дуже легко ріжеться і протикається гострими предметами, навіть маленька гілочка на землі може порвати матеріал.

При розміщенні рукавів слід залишати достатнє місце для проїзду вантажної техніки – не менше 4 метрів. Проїзди мають бути як у поздовжньому, так і в поперечному напрямку, щоб оперативно можна було вивезти потрібний рукав.
За такої схеми можна безперешкодно отримати доступ до будь-якого рукава (дивіться схему). Кількість таких блоків може бути скільки завгодно.


Мішок не можна до кінця забивати, треба залишати кілька метрів. Але й порожнеч також не повинно бути. Після заповнення мішок скручується, потім за допомогою двох дощок фіксується і дошки збиваються.

Для закладки, крім самих рукавів, знадобиться: пакувальник зерна в рукав, трактор потужністю від 70 к.с., вивантажувальна шнекова машина. Також знадобиться причіп-перевантажувач для підвезення зерна та подачі в пакувальник, краще 2-3 на один пакувальник.

Брати проби у рукавах можна. Але раз на 2-3 тижні не частіше, бо при зберіганні півроку можна зрешетити рукав. А з ним і так важко тримати цілісність. Здійснюється звичайним щупом для відбору проб на рівні щонайменше 50 см від землі різким рухом. (є в наявності в магазині) Після того, як витягли щуп, обов'язково потрібно заклеїти це місце армованим скотчем. Надалі можна відбирати з цих місць, можна з інших. Головне у процесі зберегти герметичність рукава.

Не варто економити на плівці, оскільки при тривалому зберіганні вона починає руйнуватися, і рветься дуже легко, що у нас і виникло, робітник зачепив візком і порвав край, ремонтували скотчем - клеїться добре.

 

Гризуни – це один із найголовніших шкідників поліетилену.
Якщо їм вдасться прогрізти отвір, воно може бути зовсім непомітним, урожай може зникнути. Важливо заздалегідь протруїти місця зберігання. Якщо все добре підготовлено, зерно зберігається тривалий час без втрати якості.


 

Яке зерно можна зберігати у рукавах:

 

🔶 Основні культури: пшениця, кукурудза, соняшник, соя. Хоча вони зберігаються без доступу повітря, за всіма процесами, що відбуваються, необхідно стежити і спостерігати шляхом взяття проб.

🔶 Не рекомендують у рукавах зберігати насіннєвий матеріал та пивоварний ячмінь. У разі втрати схожості не буде маневру для виправлення ситуації. Відловити осередок складно.

🔶 Оптимальна вологість для зберігання зерна, як і у складах, це 10-14%. Хоча можна зберігати зерно та понад 15 %. Агрономи не рекомендують закладати зерно для зберігання з високою вологістю, т.к. можливо ризик процесів гниття. Краще закладати сухе зерно та уникнути головного болю.

Якщо у вас залишилися ще питання щодо зберігання зерна в рукавах або ви хотіли б замовити рукава для зберігання зерна, зверніться до наших агрономів і вони запропонують вам найкраще рішення.
телефон для запитань 068 577 88 55